Eshop Toraka elektro Vám přeje hezké Svátky. Objednávky přijímáme NONSTOP.
pondělí-pátek
8:00 - 16:00
NONSTOP ELEKTRO
prodej a informace po
telefonické dohodě
Martin Kaplan
602 231 601
info@toraka.cz
katalogové číslo: | 10728 |
EAN: | 4026639016096 |
záruka: | 24 měsíců |
výrobce: | CIUR pro clima |
cena bez DPH: | 388 Kč |
Kabelová manžeta pro 16 kabelů 6 – 12mm KAFLEX multi vzduchotěsné systémy CIUR pro clima
Oblast použití
Těsnící manžety z robustního a vysoce flexibilního EPDM pro jednoduché, rychlé a trvale těsné provedení průchodů až 16 kabelů skrz neprodyšně izolující vrstvu, nebo spodní konstrukci střechy. Kompletní montážní sada pro jednoduché použití. Lepení pomocí TESCON No. 1 nebo TESCON VANA. Pro 1 až 16 kabelů o průměru 6 – 12 mm.
Podklad
Podklad musí být vhodný pro trvale neprodyšně izolující lepený spoj pomocí neprodyšně izolujících lepicích pásek. Musí být stabilní, suchý, hladký, bez prachu, silikonu a mastnoty. Trvalého lepeného spoje se dosáhne na všech pásovinách pro clima ( parobrzdných a neprodyšně izolujících pásovinách, pásovinách do spodních konstrukcí střech a na opláštění stěn, jakož i protiprašných pásovinách) fóliích z PE, PA, PP a hliníku na vytvoření neprodyšně izolujících vrstev, hoblovaném a lakovaném dřevě, tvrdých plastech, respektive kovech (např. trubkách, oknech atd.) a tvrdých deskách z aglomerovaného dřeva (dřevotřísce, deskách OSB, BFU, MDF a měkkých dřevovláknitých deskách – při lepení měkkých dřevovláknitých desek je zapotřebí předem ošetřit podklad pomocí TESCON PRIMER AC). Na zmrzlých podkladech není lepení možné. Nejlepších výsledků pro bezpečnost konstrukce se dosáhne na vysoce kvalitních parobrzdných a neprodyšně izolujících pásovinách. Vhodnost podkladu k lepení je potřeba vyzkoušet. Případně je zapotřebí provést zkoušku lepení.
Zvláštnosti
Pro svazky kabelů až o 16 kabelech. Z vysoce kvalitního EPDM, optimální pro trvale neprodyšné prostupy kabelů a trubek. Žádné vystupující hrdlo, rychlá instalace. Lze dodatečně posouvat po kabelech a trubkách bez poškození neprodyšně izolující vrstvy.
Uvedené údaje se vztahují k aktuálnímu stavu výzkumu a praktickým zkušenostem. Vyhrazujeme si právo na změny doporučených konstrukcí a zpracování jakož i dalšího vývoje a s nimi spojenou změnu kvality jednotlivých výrobků. Rádi Vás budeme informovat o aktuálním stavu technických znalostí k okamžiku aplikace.
Technické paramatry
Kabelová manžeta až pro 16 kabelů, průměr 6 – 12 mm.
Délka: 14,5 cm
Šířka: 14 cm
Hmotnost: 0,05 kg
2 ks v balení
Jak poznat kvalitní lepící pásky
Lepicí pásky se používají v široké škále aplikací pro vytváření vzduchotěsných obálek budov. Na jedné budově se často použije několik stovek metrů! Lepicí pásky se tím stávají jedním z velmi důležitých faktorů vzduchotěsné obálky (stejně jako hřebíky jsou standardním řešením pro dřevěné konstrukce). Musí plnit své funkce po několik desetiletí, aby zajistily, že daná budova splňuje očekávané energetické standardy.Tento článek poskytuje přehled technologií lepidel a klíčových vlastností lepicích pásek obvykle používaných ve stavebnictví.
Tento obrázek znázorňuje různé síly, které působí v lepeném spoji. Koheze (soudržnost) se týká vnitřní pevnosti lepidla. Adheze (přilnavost) se vztahuje k přilnavé síle k podpovrchu. Zpravidla platí, že čím vyšší adheze, tím nižší koheze. Optimální rovnováha mezi kohezí a adhezí je zásadní pro trvalou adhezi.
Lepicí pásky se mohou na první pohled zdát podobné nebo dokonce totožné. Když porovnáte různé produkty, všechny mají podkladový materiál. V závislosti na plánované aplikaci dotyčné lepicí pásky může být tento podkladový materiál z papíru, plastové fólie nebo rouna. Na tento podkladový materiál je následně nanesena adhezivní hmota, která je zakryta ochrannou vrstvou nebo ochranným papírem na spodní straně pásky. Různé typy podkladů usnadňují různé oblasti použití. Například páska, kterou lze použít uvnitř i venku, musí mít UV stabilizační podložku; lepicí páska na utěsnění oken musí mít fleecovou vrstvu, kterou lze zaomítnout. Rozdíl je snadno rozpoznatelný. Pokud však vezmete v úvahu samotnou adhezivní látku, rozdíl již není tak snadné identifikovat. A ani přezkoumávání datových listů není v tomto ohledu nejideálnější řešení, protože obecně se specifikují pouze omezené technické údaje, a i tyto údaje je obtížné porovnat.
Lepicí pásky pro zajištění vzduchotěsnosti se obvykle vyrábějí pomocí dvou hlavních výrobních metod. Většina, přibližně 80 – 85 %, se vyrábí jako disperzní lepidla. Při tomto postupu se akryláty rozpuštěné ve vodě nanášejí na podkladový materiál v kapalném stavu. Do disperze se přidávají emulgátory, aby se zajistilo, že disperze zůstane homogenní, a že se akryláty nejprve rozpustí ve vodě. Funkcí těchto emulgátorů je přitahování vody. Voda se poté později v rámci výrobního procesu odpaří v dlouhých sušicích tunelech. Rozpuštěné akrylátové vazby spolu navzájem vytvářejí dlouhé řetězce molekul a v důsledku toho se stávají „lepkavými“. Emulgátory zůstávají v adhezivní fólii, ale již neslouží žádnému účelu.
Exkluzivnější skupina lepicích pásek se vyrábí za použití lepidla na bázi pevných látek obsahujícího čistý akrylát. Tato výrobní technologie je ve srovnání s procesem používaným pro lepicí pásky s akrylátovými disperzemi z technického hlediska relativně nová a pracnější. Lepidlo se nanáší na podkladový materiál ve formě viskózní hmoty a jednotlivé akrylátové molekuly se zesíťují řízeným přidáváním energie tak, že se vytvoří požadované adhezivní vlastnosti.
Význam vzduchotěsnosti budov a ideélní skladba
Účinnost všech tepelných izolací je založena na vzduchových komůrkách v izolačním materiálu (celulozové vločky, korek, minerální vlákna nebo jiné materiály). Předpokladem izolačního účinku těchto komůrek je jejich ochrana před pohyby vzduchu. Proto je v ideální izolační konstrukci izolační materiál ze všech stran uzavřen: zevnitř neprodyšně – zvenčí větrotěsně.